Europski godišnji kongres dječjih nefrologa
U Bruxellu je od 03.do 05.09.2015. održan godišnji skup dječjih nefrologa u organizaciji Europskog udruženja za pedijatrijsku nefrologiju na kojem je sudjelovala i naša nefrologica dr Iva Palčić.

Na Kongresu su držali predavanja vodeći svjetski stručnjaci iz pedijatrijske nefrologije. Između ostalog su izneseni najnoviji stavovi u dijagnostičkom pristupu kod djece s uroinfekcijama kao i dileme vezane za primjenu uroprofilakse kod djece sa vezikoureteralnim refluksom. Govorilo se o važnosti uroterapije i biofeedbacka u liječenju noćne enureze, a pogotovo tvrdokornog oblika rezistentnog na klasičnu terapiju. Puno riječi je bilo i o terapijskim novostima i genskoj analizi kod policističnih bubrežnih bolesti, te nefrotskom sindromu.