Kongres europskog udruženja pedijatrijskih radiologa u Grazu
U Grazu se od 02.-06.06.2015. održavao kongres o slikovnim dijagnostičkim metodama u pedijatrijskoj medicini na kojem su sudjelovali najpoznatiji stručnjaci iz Europe ali i cijelog svijeta. Predavali su o novostima u slikovnoj dijagnostici sa posebnim naglaskom na potrebu izbjegavanja metoda koje koriste ionizirajuće zračenje u svim područjima dječje medicine.

Moderna dijagnostika u pedijatriji temelji se većinom na novim ultrazvučnim tehnikama uključujući ultrazvučna kontrastna sredstva te dijagnostici magnetskom rezonancijom. Sve ostale radiološke metode koje koriste ionizirajuće zračenje kod većine djece danas se mogu izbjeći, te kvalitetno nadomjestiti dijagnostički vrlo pouzdanim metodama koje nemaju potencijalnih štetnih negativnih efekata. Naša prof.dr.sc. Andrea Cvitković Roić sudjelovala je na ovom važnom skupu te je podjelila naše iskustvo sa kolegama iz drugih europskih centara.