NAŠ TIM NA PEDIJATRIJSKOM KONGRESU U OPATIJI
U Opatiji je od 13-16. listopada 2016. održan 12. kongres Hrvatskog pedijatrijskog društva i 11. kongres Hrvatskog društva udruge medicinskih sestara, na kojem su aktivno sudjelovali članovi tima Poliklinike Helena: prof. Andrea Cvitković Roić, dr. Iva Palčić i prim. Alemka Jaklin Kekez te medicinske sestre Snježana Kudelić i Marinela Škunca. Prof. Cvitković Roić imala je predavanja na temu Suvremeno liječenje noćnog mokrenja i „Image gently“ u pedijatrijskoj nefrologiji-jesmo li spremni. Naša Marinela Škunca predavala je o neuromodulaciji u liječenju poremećaja mokrenja,a Snježana Kudelić o videourodinamici. Naše liječnice prikazale su dva vrlo zanimljiva i rijetka slučaja djece koja su se liječila u našoj Poliklinici.
Kongresi su prikazali najnovije spoznaje iz brojnih područja pedijatrije. Iznesene su nove smjernice za dijagnostiku i liječenje noćnog mokrenja, alergije na hranu, upalnih bolesti crijeva, evakuacije stranog tijela iz probavnog trakta.... Također su razmjenjena iskustva suradnih centara u dijagnostičkom i terapijskom pristupu različitim bolestima i poremećajima dječje dobi .
Naš tim na tečaju o defektima razvoja kralježnice
NAŠE PEDIJATRICE MEĐU NAJBOLJIM LIJEČNICIMA U HRVATSKOJ