Naša nefrologica na edukaciji u organizaciji Childrens Hospital Philadelphia (CHOP)
Naša dr Iva Palčić sudjelovala je na edukaciji iz dječje nefrologije i endokrinologije u organizaciji najprestižnije američke dječje bolnice u Philadelphiji "CHOP-a", koja se održavala u Salzburgu od 25.5. do 31.5.2014. Na seminarima su predavali vodeći svjetski stručnjaci iz tog područja iz Childrens's Hospital Philadelphia, kao i medicinskog sveučilišta u Grazu. Iznesene su najnovije smjernice u liječenju i dijagnostici uroinfekcija u djece, kao i današnji pristup i dijagnostika hidronefroze i drugih anomalija mokraćnog sustava. Također su obrađene brojne druge teme poput glomerularnih i tubularnih bolesti, bubrežnih kamenaca, povišenog krvnog tlaka u djece itd. Svi polaznici imali su zadatak na seminaru prikazati zanimljiv slučaj iz svoje prakse.

Naša je nefrologica dobila nagradu za najbolji prikaz slučaja koji će biti uvršten u knjižnicu Online Case Library.