Simpozij o novostima u neuro-urologiji u Zurichu
U Zurichu se od 26.8.-29.8.2015 održavao simpozij o novim saznanjima i terapijskim smjernicama u odraslih i djece sa neurogenim mokraćnim mjehurom. Najveći svjetski stručnjaci iz ovog područja držali se predavanja i radionice na temu uroinfekcija, urodinamike, primjene Botulin toxina, neuromodulacije, ugradnje "pacemakera" za stimulaciju rada mjehura i crijeva. Iznesene su i smjernice o postupanju iza traume ili operacije leđne moždine.

Naša nefrologica prof.dr.sc. Andrea Cvitković Roić sudjelovala je na ovom izvrsno organiziranom simpoziju i donijela nam novosti od kojih su nam posebno zanimljive one o neuromodulaciji koju smo od ove godine počeli primjenjivatii u našoj poliklinici.

Pozivamo roditelje djece sa neurogenim mjehurom da nam se jave te ćemo im rado prenijeti sve novosti oko problematike mjehura i crijeva.

Važno je napomenuti da nam ove terapije pokriva HZZO te nam možete doći i na uputnicu!