Tečaj pedijatrijskog ultrazvuka
U Zagrebu je od 18. do 21. studenog 2015. održan „Hands on- pedijatrijski ultrazvučni tečaj“ u organizaciji Poliklinike za dječje bolesti Helena i Klinike za dječje bolesti Zagreb, čiji djelatnici su bili predavači i voditelji radionica. Tečaj su pohađali liječnici iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije i Makedonije. Osim teorijske edukacije o primjeni ultrazvučne metode u raznim granama pedijatrije i dječje kirurgije, naši gosti imali su priliku i aktivno prakticirati metodu, te diskutirati o medicinskim slučajevima u kojima je ultrazvuk jedna od ključnih pretraga. Zahvaljujemo predavačima i polaznicima, a i našim malim pacijentima koji su svojim prisustvom doprinijeli kvaliteti ovog stručnog skupa!